Praca za granicą

Sieci i programy mobilności zawodowej w UE/EFTA - 30 lecie EURES

Zapoznaj się z dostępnymi sieciami i programami mobilności zawodowej:

1.  Sieć EURAXESS wspiera mobilność międzynarodową oraz rozwój kariery naukowców. Centra EURAXESS pomagają naukowcom, ich rodzinom oraz pracodawcom w kwestiach prawno-administracyjnych w poszczególnych krajach (legalizacja pobytu, ubezpieczenia, podatki itp.) oraz doradzają odnośnie możliwości finansowania badań i rozwoju zawodowego.
 
2. Eurodesk Polska oferuje informacje dla młodzieży, organizacji młodzieżowych i osób pracujących z młodzieżą związane z edukacją, współpracą międzynarodową i działalnością młodzieżową. Prowadzi kompleksowy serwis internetowy (eurodesk.pl), odpowiada na pytania i udziela porad z zakresu mobilności. Informuje o wydarzeniach, szkoleniach i projektach międzynarodowych, prowadzi bazę polskich i europejskich programów grantowych, wydaje publikacje dla młodzieży – o pracy, studiach, wolontariacie, stażach i wymianach młodzieżowych i elektroniczny newsletter – „Eurokursor".
 
3.Punkty EUROPE DIRECT pomagają przybliżyć Unię Europejską (UE) Europejczykom na poziomie lokalnym i ułatwiają im udział w debatach na temat przyszłości UE. Punkty udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE. Prócz sieci punktów EUROPE DIRECT działa również serwis EUROPE DIRECT, którego pracownicy odpowiadają we wszystkich językach urzędowych UE na pytania dotyczące UE.
 
4. Sieć Eurydice, pracując dla twórców polityki edukacyjnej i świata edukacji, przygotowuje i publikuje opisowe analizy systemów edukacji.
 
5. Ośrodki ENIC-NARIC udzielają porad i informacji o uznawalności wykształcenia i kwalifikacji zawodowych, dotyczących edukacji akademickiej: o procedurach uznania wykształcenia wyższego (dyplomów, stopni naukowych) oraz o systemie edukacji w kraju pochodzenia, a także w innym państwie członkowskim; o warunkach edukacji za granicą, mobilności studentów, kadry akademickiej i naukowej.
 
6. Enterprise Europe Network to największa na świecie sieć wspierająca małe i średnie przedsiębiorstwa w internacjonalizacji ich działalności gospodarczej. Jej ośrodki funkcjonują w ponad 60 krajach na całym świecie (w tym we wszystkich państwach UE).
 
7. SOLVIT jest bezpłatnym i nieformalnym systemem, który pośredniczy w rozwiązywaniu konkretnie zaistniałych problemów - sporów z administracją publiczną innego państwa członkowskiego UE (oraz Norwegii, Lichtensteinu i Islandii), powstałych w związku z niewłaściwym stosowaniem przepisów prawa UE.
 
8. ERASMUS + - Program oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji, których działalność jest związana z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych. Jego celem jest rozwijanie umiejętności Europejczyków, budowanie partnerstw między instytucjami oraz wspieranie reform w systemach edukacji i szkoleń.Program umożliwia studiowanie za granicą, poznawanie nowych kultur, organizację międzynarodowych spotkań, staże w atrakcyjnych miejscach, zdobywanie kompetencji niezależnie od wieku, rozwijanie pasji, odkrywanie talentów i spełnianie marzeń.
 
9. Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej skierowany do organizacji i młodzieży od 18 do 30 roku życia.
Działania w ramach programu mają na celu umożliwienie młodym ludziom zdobywania doświadczeń, rozwoju osobistego i zawodowego, a także zaangażowania w pracę na rzecz budowania solidarności w Europie, zarówno poprzez realizowanie projektów międzynarodowych jak i lokalnych.


https://eures.praca.gov.pl/documents/350063/358061/KE-sieci.pdf/1732803e-1caf-174b-1778-fbd094e243f1?t=1671175607110


Facebook - https://www.facebook.com/EURESjobs
Twitter - https://twitter.com/EURESJob
LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/eures/
Instagram - https://www.instagram.com/euresjobs
YouTube - https://www.youtube.com/user/euresjob

 

 


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display